Portal_background_image
مطالب ویژه

جلسه شوراي مسكن استان مركزي به رياست سيد علي آقازاده استاندار مركزي و با حضور مهندس مهر آبادي قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسكن مهر و قمري فرماندار محلات ← اولين جلسه ستاد گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و نهم دي روز ملي بصيرت و تجديد ميثاق با ولايت و ايام الله دهه مبارك فجر ← در ادامه سفر آقازاده استاندار مركزي به شهرستان محلات كارخانه آرد رفيعيان توسط استاندار مركزي در شهرك صنعتي ارقده محلات افتتاح گرديد ← سفر آقازاده استاندار مركزي به شهرستان محلات و حضور در يادمان شهداي گمنام و اداي احترام به مقام شامخ شهدا ← نشست فرماندار محلات با مديركل و شوراي معاونين صداوسيماي استان مركزي در فرمانداري محلات ←حضور قمري فرماندار محلات بهمراه معاون سياسي و اجتماعي و بخشدار مركزي در اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان محلات و نشست با رئيس و كاركنان آن اداره بمناسبت هفته وقف حضور قمري فرماندار محلات بهمراه معاون سياسي و اجتماعي و بخشدار مركزي در اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان محلات و نشست با رئيس و كاركنان آن اداره بمناسبت هفته وقف

ايرنا/ فرماندار محلات: اشتغالزايي پايدار روستايي برنامه راهبردي و اولويت دار دولت تدبير و اميد است

فرماندار محلات گفت: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها برای افزایش درآمد خانوارها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر از برنامه های راهبردی و اولویت دار دولت تدبیر و امید است.

علی زینی وند روز دوشنبه در نشست ستاد اشتغال روستایی افزود: برنامه های خوبی در راستای تسهیل اشتغال پایدار درروستاها در حال اجر است و دولت بستر لازم را برای اجرای طرح های تولیدی مشارکتی روستائیان فراهم کرده است.
وی اظهارکرد: روستا کانون کارآفرینی مولد است و کالبد روستا، ماهیت درونی و بافت روستا مظهر اقتصاد مقاومتی است.
زینی وند ادامه داد: حفظ این ماهیت و اصالت که با کمک خود روستائیان تحقق می یابد و گام نهادن در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه است.
فرماندار محلات گفت: روستاهای محلات از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه مشاغل خانگی برخوردار هستند که ادارات و بانک‌ها بایستی برای ایجاد شغل پایدار و استفاده از این ظرفت ها بسترهای لازم را به وجود آورند.
زینی وند اظهار کرد: راهنمایی صحیح افراد سرمایه‌گذار توسط ادارات نقش مهمی در هدایت آنان به سمت ایجاد شغل ایفا می‌کند و این امر به‌عنوان یک روال می‌بایست مد نظر مسئولان ادارات قرار گیرد.
وی تصریح کرد: برخی از روستاها نظیر آبگرم محلات دارای پتانسیل خوبی برای سر مایه گذاری و کارآفرینی هستند و ساماندهی این منطقه باید برای جذب گردشگر و سرمایه گذار در دستور کار قرار گیرد.
زینی وند ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط در سطح شهرستان باید پس از تشکیل پرونده برای سرمایه‌گذاران، بر چگونگی طی مراحل مختلف پرونده نظارت کامل کنند تا پرونده‌ها بدون نقص در اختیار کارگروه‌های مربوطه استان قرار گیرد.
فرماندار محلات افزود: بانک‌ها به‌منظور پرداخت تسهیلات و کمک به ایجاد اشتغال در کنار سرمایه‌گذاران قرار گیرند و تولید شغل پایدار یکی از اهداف مهم بانک‌ها در پرداخت تسهیلات باشد.
زینی وند گفت: دولت تسهیلات مناسبی را برای تقویت و توسعه مشاغل خانگی به ویژه در روستاها از جمله قالیبافی، خیاطی و تولید مواد لبنی اختصاص داده است و در این رابطه باید همکاری و مساعدت بانک ها با متقاضیان دریافت تسهیلات بیشتر شود.
وی، ازمسئولان بانک ها خواست برای کمک به پیشبرد اقتصاد مقاومتی شرایط اعطای تسهیلات به بخش مشاغل روستایی را آسان کنند. 
شهرستان محلات با 55 هزار نفر جمعیت دارای یک بخش ، 2 شهر ، 2 دهستان و 40 روستا است .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها