Portal_background_image

فرماندار شهرستان محلات: افزوده شدن چاشني سليقه به قانون، باعث اختلاف و نارضايتي مي شود

فرماندار شهرستان محلات گفت: افزوده شدن چاشنی سلیقه به قانون در انتخابات، زمینه‌ساز ایجاد نارضایتی و اختلاف خواهد بود که باید با عمل به مر قانون از این امر جلوگیری کرد.

علی زینی وند در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی با اشاره به مأموریت ويژه رهبري به وزير کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبري اولين بار حضور حداکثري را به‌عنوان مأموريت به وزير کشور اعلام کرده که به عقيده من شرايط ويژه بین‌المللی و تاريخي در دنيا که رهبري در مقطعي از آن با عنوان پيچ تاريخي یادکرده، فلسفه آن بوده است.

وی در ادامه تصريح کرد: برگزاری انتخاباتی قدرتمند با مشارکت حداکثري شهروندان در کشور، بسياري از معادلات بین‌المللی را به نفع کشور تغيير خواهد داد که باید برای تحقق این هدف تلاش کرد.

فرماندار شهرستان محلات خاطرنشان ساخت: اجتهاد و تفسير شخصي قوانين و مقررات انتخابات، توسط مجريان و ناظران باعث انشقاق، تضعيف قوانين و ايجاد دودستگي می‌شود و هرگاه چاشني سليقه به قانون اضافه شود اختلاف، دودستگي و نارضايتي ايجاد می‌شود.

زینی وند ادامه داد: يکي از موضوعات اختلاف زا، بندي است که در قانون انتخابات مجلس وجود دارد که اعلام می‌کند علاوه بر مراجع چهارگانه اعضاي هيأت اجرايي و نظارت هم می‌توانند در تحقيقات محلي نقش داشته باشند.

وی افزود: اين بند از قانون در برخي مواقع دلخوری‌هایی به وجود آورده و بعضاً سلیقه‌ها واردشده‌اند که بايد جهت اصلاح آن در تدوين قانون جامع انتخابات که ذيل سیاست‌های کلي در دولت در دست بررسي می‌باشد، موردتوجه دولت و مجلس قرار گيرد که در انتخابات شوراها کمتر با اين مشکل مواجه هستيم زیرا در آنجا به‌صراحت از مراجع چهارگانه نامبرده شده است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها