Portal_background_image

فرماندار محلات: سالانه بيش از ۷۰۰ هزار دلار ماهي زينتي از شهرستان محلات صادر مي‌شود

فرماندار محلات گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد از ماهیان زینتی کشور در این شهرستان تولید می‌شوند سالانه بیش از ۷۰۰ هزار دلار ماهی زینتی از شهر محلات صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی زینی‌وند در جلسه بررسی ساخت دهکده ماهیان زینتی شهر محلات با اشاره به جزئیات ساخت این محل اظهار داشت: استقرار این مکان در شهرستان محلات به لحاظ گستردگی طرح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین سبب هزینه‌های احداث آن از محل اعتبارات استانی تامین و پیگیری‌های لازم در این زمینه از سوی جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

وی افزود: احداث چنین مجموعه‌ای می‌تواند صرفه اقتصادی مناسب و ایجاد اشتغال بسیاری را به همراه داشته باشد و براساس بررسی‌های انجام شده می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که احداث این مجموعه برای 200 نفر ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم به وجود آورد.

فرماندار محلات تصریح کرد: تصمیم داریم دهکده آبزیان را در فضایی به مساحت 13 هکتار احداث و فضایی به حدود 5.5 هکتار را به احداث کارگاه پرورش آبزیان زینتی اختصاص دهیم، همچنین پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیت تولید این دهکده سالانه 10 میلیون قطعه در قالب 21 واحد پرورشی است.

زینی‌وند ادامه داد: عملیات احداث این دهکده در محلات نیازمند تسریع‌بخشی است زیرا این شهرستان موفق به کسب رتبه نخست در تنوع گونه‌های ماهیان زینتی و کسب رتبه دوم تولید ماهیان زینتی در سطح کشور شده و این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین باید گفت که 90 درصد از کل ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات پرورش می‌یابند و سالانه حدود 700 هزار دلار ماهی زینتی از این منطقه صادر می‌شود.

وی عنوان کرد: احداث استخر تفریحی در مجاورت این مجموعه، احداث ساختمان اداری، آزمایشگاه، مسجد، ساختمان آموزش و سالن قرنطینه نیز در دستورکار قرار دارد و امیدواریم برنامه‌های تبیین شده به بهترین نحو ممکن اجرائی شوند.

فرماندار محلات خاطرنشان کرد: در راستای جذب بازدید کنندگان و ایجاد یک منطقه گردشگری در نظر داریم که در مجاورت این دهکده باغ پرندگان و آکواریوم عمومی نیز تعبیه کنیم تا فضایی مطلوب و همراه با طبیعت به وجود آوریم.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها