Portal_background_image

امام جمعه شهر محلات در جمع پرشور مردم محلات: مرحوم آيت الله رفسنجاني يكي از عناصر تاثيرگذار انقلاب اسلامي بود

امام جمعه شهر محلات گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از عناصر تاثیرگذار انقلاب اسلامی بود که خدمات ارزنده ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خود به یادگار گذاشتند.

حجت الاسلام مهدی ربانی شامگاه امروز در مجلس بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد القائم(عج) محلات اظهار کرد: نقش مرحوم آیت الله رفسنجانی در تحقق انقلاب اسلامی ایران و مبارزات بر علیه رژیم پهلوی و حضور مستمر در کنار امام خمینی(ره) انکار نشدنی است و وی از مجاهدان در راه انقلاب بود که زحمات زیادی برای نظام جمهوری اسلامی متحمل شدند که مقام معظم رهبری نیز در پیام خود به این امر اشاره کردند.

وی در ادامه صحبت های خود در جمع پرشور اقشار مختلف مردم شهرستان محلات بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نقش مرحوم آیت الله هاشمی در تثبیت انقلاب بسیار اثرگذار بود و ایشان نقش مهمی در تدوین و تصویب قانون اساسی به عنوان یکی از افتخارات نظام داشتند و در انتخاب مقام معظم رهبری به این سمت نیز نقش آفرین بودند.

امام جمعه شهر محلات تصریح کرد: مجاهدان و مبارزان در راه انقلاب اسلامی بر روی اصول، مبانی و ارزش های انقلاب با یکدیگر اختلافی ندارند، اما اختلاف در سلیقه ها و روش ها یک امر عادی است که این موضوع نه تنها در میان مسئولان بلند پایه کشوری بلکه در میان مسئولان رده های پایین جامعه نیز وجود دارد و این امر تنها به اختلاف در سلیقه ها باز می گردد.

حجت الاسلام ربانی با اشاره به تلاش دشمنان انقلاب اسلامی برای برهم زدن وحدت مردم کشور خاطر نشان ساخت: رمز پیشرفت مردم ایران، وحدت و اتحاد است، اما دشمنان با بهانه های مختلف به دنبال برهم زدن این وحدت در سطح کشور هستند و تلاش می کنند با استفاده از فضا جامعه ای دوقطبی ایجاد کنند که این نقطه نفوذ دشمنان است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با استناد به آیات قرآن کریم، چهار ویژگی مهم انسان های دارای شان و مرتبه در نزد خداوند را برشمرد و افزود: بهره مندی از علم و دانش، جهاد و مبارزه در راه خداوند، ایمان و عمل صالح و تقوا از جمله مهم ترین معیارها برای دارا بودن شان و بزرگی نزد پروردگار متعال است.

گفتنی است به مناسبت درگذشت مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز پنجشنبه 23 دی ماه 95 مراسم بزرگداشتی در مسجد فاطمیه(س) محلات و روز شنبه 25 دی ماه 95 مراسم دیگری در مسجد امام حسین(ع) شهر نیم ور برگزار خواهد شد.   

گالری تصاویر


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها