Portal_background_image

مشاور فرهنگي رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام: مرحوم آيت الله هاشمي شاگرد قرآن و شيفته امامت بود

مشاور فرهنگی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شاگرد مکتب حضرت علی(ع)، شیفته امامت و مجاهد فی سبیل الله بود.

حجت الاسلام محمد رستگاری شامگاه پنجشنبه در آیین گرامیداشت اربعین آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد فاطمیه (س) محلات افزود: آیت الله هاشمی بهترین مصداق برای شناخت شخصیتی اسلامی و قرآنی است.
وی اظهارکرد: اگر جوانان به دنبال شناخت ابعاد شخصیتی آیت الله هاشمی هستند باید زندگی نامه و خدمات دلسوزانه این بزرگ مرد را از زمان انقلاب تا کنون مورد واکاوی قرار دهند. حجت الاسلام رستگاری ادامه داد: امام راحل شاگردی همچون آیت الله هاشمی تربیت کرد که برای بقای انقلاب و احیای اسلام بسیار خون دل خورد و هم اینک همه وظیفه دارند راه و اندیشه این مرد بزرگ انقلاب را زنده نگه دارند.
مشاور فرهنگی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خبر ارتحال آیت الله هاشمی شوک بزرگی برای جامعه اسلامی و انقلابی ایران بود.

حجت الاسلام رستگاری افزود: تفسیر قرآن آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ارزشمند ترین تفاسیر قرآنی است و آیت االله هاشمی رفسنجانی دو تفسیر قرآن به رشته تحریر درآوردند که یکی از آنها تفسیر راهنما با 20 جلد و دیگری تفسیر فرهنگ قرآن با 34 جلد است.

مشاور فرهنگی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آیت الله هاشمی در میان علمای معاصر، آثار فکری، علمی، سیاسی و تاریخی بسیاری را دارد و می توان گفت که وی یک مکتب و جریان فکری ناب بود.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هرچه بیشتر شکنجه های رژیم پهلوی را تجربه می کرد، ایمانشان راسخ تر می شد و آیت الله هاشمی رفسنجانی مصداق کسانی است که در قرآن اینگونه آمده که شهرت، ثروت و قدرت هیچ گاه آنها را از خدا و مردم غافل نکرد.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک عبد صالح، مومن، صادق و دلسوزی بود که زندگی خود را وقف ماندگاری انقلاب و اسلام کرد.

آیین چهلمین درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور استاندار استان مرکزی، رییس سازمان حج و زیارت کشور، فرمانداران محلات و خمین و دلیجان، امام جمعه نیم ور و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان محلات و اقشار مختلف مردم شهرستان محلات برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها