Portal_background_image
مطالب ویژه

جلسه شوراي مسكن استان مركزي به رياست سيد علي آقازاده استاندار مركزي و با حضور مهندس مهر آبادي قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسكن مهر و قمري فرماندار محلات ← اولين جلسه ستاد گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و نهم دي روز ملي بصيرت و تجديد ميثاق با ولايت و ايام الله دهه مبارك فجر ← در ادامه سفر آقازاده استاندار مركزي به شهرستان محلات كارخانه آرد رفيعيان توسط استاندار مركزي در شهرك صنعتي ارقده محلات افتتاح گرديد ← سفر آقازاده استاندار مركزي به شهرستان محلات و حضور در يادمان شهداي گمنام و اداي احترام به مقام شامخ شهدا ← نشست فرماندار محلات با مديركل و شوراي معاونين صداوسيماي استان مركزي در فرمانداري محلات ←حضور قمري فرماندار محلات بهمراه معاون سياسي و اجتماعي و بخشدار مركزي در اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان محلات و نشست با رئيس و كاركنان آن اداره بمناسبت هفته وقف حضور قمري فرماندار محلات بهمراه معاون سياسي و اجتماعي و بخشدار مركزي در اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان محلات و نشست با رئيس و كاركنان آن اداره بمناسبت هفته وقف

ايسنا/فرماندار محلات: نقشه جامع محلات تا شهريور نهايي مي‌شود

فرماندار محلات گفت: نقشه جامع شهر محلات در حال تدوین است و تا شهریورماه سال جاری نهایی می‌شود.

  به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، زینی وند در دومین جلسه شورای اداری شهرستان در جمع مدیران دستگاه‌های دولتی محلات اظهار کرد: ایام ماه مبارک رمضان زمان مناسبی برای بهره‌مندی از معنویات این ماه است و باید از این فرصت بوجود آمده کمال استفاده جهت بالا بردن  کمال انسانی را برد.

  وی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان به دنبال نیروهای پرکار و باانگیزه هستیم، اظهار کرد: در صورت مشاهده کوتاهی از سوی روسای ادارات تبعات آن به صورت مستقیم گریبانگیر مردم خواهد شد. مردم از دستگاه‌های مختلف مطالباتی دارند و ادارات باید نسبت به رسیدگی به امور شهروندان نهایت تلاش خود را به عمل آورند.

  فرماندار محلات در خصوص نقشه جامع شهر گفت: نقشه جامع شهر در حال تدوین است و تا شهریورماه نهایی می‌شود و در مراحل مختلف تدوین نقشه تمام نیازهای شهر برای بهره مندی حداکثری از آن مدنظر قرار داده شده که یکی از موضوعات مهم در آن توجه به باغات شهر محلات است.

  زینی وند با اشاره به مطالبه جدی مردم در خصوص باغات از مسئولان شهرستان اظهار کرد: پس از بررسی های فراوان به این نتیجه دست یافتیم که جهاد کشاورزی باید با مساعدت بیشتر نسبت به گذشته به صورت جدی وارد این عرصه شود و با کمک تمام اعضای شورای اداری نسبت به ساماندهی باغات تلاش شود. سایر ادارات نیز پاسخ استعلامات در خصوص باغات را باید به صورت فوق‌العاده در دستور کار خود قرار دهند .

فرماندار محلات تاکید کرد: هدف تمامی مسئولان شهرستان احیای باغات است و به هیچ وجه برنامه‌ای برای تغییر کاربری آنها در دستور کار نیست. مطابق آخرین مصوبات تعدادی از باغات به صورت پایلوت در سطح شهر محلات با کمک جهاد کشاورزی احیا خواهند شد.

  وی در ادامه با اشاره به توزیع بخشی از اعتبارات استانی میان شهرستان ها اظهار کرد: یکی از بخش های مهم در ردیف اعتبارات امسال موضوع ارتقا زیرساخت های توسعه ای است که از این محل می توان اعتبارات خوبی برای شهرستان جذب کرد و تحقق این امر نیازمند تعریف پروژه هایی از سوی ادارات مختلف برای شهرستان است.

  زینی وند در ادامه صحبت های خود عنوان کرد: پروژه تعریض بلوار آیت الله غفاری محلات یکی دیگر از درخواست های مهم شهروندان محلاتی است که پیگیری های خوبی از سوی ادارات دست اندرکار در این زمینه صورت گیرد و پیگیری ها برای تسریع در اجرای عملیات نیز باید انجام شود.

  زینی وند افزود: اخذ تصمیم توسط مسئولان در جلسات سطح شهرستان به منزله اجرایی شدن آنها تلقی می شود و از مدیران درخواست داریم پس از ارسال مصوبات نسبت به پیگیری آنها تا حصول نتیجه نهایی اقدام کنند.

  وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به وضعیت منطقه و دنیا طی هفته های اخیر بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران هم اکنون بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام در درون کشور است و مسئولان باید کار و تلاش را سرلوحه امور خود قرار دهند و با این اقدام امید را در دل شهروندان زنده نگه دارند. 

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ربانی امام جمعه محلات نیز در این جلسه ضمن بر شمردن نوع نگاه مسئولین و حاکمان به حکومت خاطرنشان کرد: نگاه مسئولین و حاکمان به حکومت دارای دو شکل دنیاگرایانه و آخرت گرایانه است. امیرالمومنین(ع) به حکومت نگاهی کاملا آخرت‌گرایانه دارد چرا که یکی از شاخصه‌های دنیاگرایی توجه به ثروت و مال‌اندوزی است که نتیجه آن فساد مالی خواهد شد .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برخورد حضرت علی(ع) با مفسدان اقتصادی تصریح کرد: در نگاه دنیاگرایانه در زمان خلیفه سوم، عثمان و تمام زیردستانش به مال اندوزی پرداختند، اما پس از او حضرت علی(ع) با مفسدان برخورد کرد و از کار برکنار شدند. ایشان در زمان دریافت اخباری از فساد مالی با شدت با متخلفان برخورد می‌کردند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری محلات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها